RefectoCil sensitive, Tint Remover, 100ml
RefectoCil Sensitive Tint Remover.
Kun til Sensitive serien!!
RefectoCil Sensitive, Farvede vipper, nu også til kunder med sensibel hud.
Med RefectoCil Sensitive kan du endelig tilbyde dine kunder med mere sensitive øjne og hud en perfekt farvning der giver flotte og udtryksfulde øjne og bryn i op til 6 uger.
Fjerner hurtit og skånsomt farvepletter efter farvning med RefectiCil Sensitive. Gnid forsigtigt med en vatrondel fugtet med Tint Remover umiddelbart efter farvning.
VIGTIGT: Farvefjerneren/ Tint Remover til de oxidative farver fjerner IKKE farve på huden der er opstået efter farvningn med RefectoCil Sensitive!!
Sensitiv-, ingen svien, ingen irritation, valideret af tests.
Den første vippe og øjenbrynsfarve der virker, baseret på planteekstrakter med røllike, hestekastanje ekstrakt, morgenfrue, grøn te, saflor, hortensia, kinesisk Galle, Perikon, valnødde ekstrakt, enebær, gyldenris, brændenælde, blåbær, kysk bær, rødvin ekstrakt;
Kun 3 minutters applikationstid
Dermatologisk og oftamologisk testet
Det eneste sølvnitrat produkt med 4 farver
Nailmania fralægger sig ethvert ansvar for uhensigtsmæssig brug og hendelser af RefectoCils produkter
Gratis levering
På ordrer over 299 kr.
Vi leverer gratis til dig i hele Danmark, med GLS, ved køb over 299kr.
Leveringstid
1-2 hverdage
Bestiller du før kl 14.00 på hverdage, sender vi samme dag.
Alle bestillinger sendes med GLS
Du får et tracking nummer når pakken sendes fra os af.
Fortrydelsesret Fortryder du dit køb har du 30 dage til at returnere i.